Search Posts

Вимоги щодо якості води для сільського та рибного господарства

В сільському господарстві вода здебільшого використовується для зрошування та напування тварин. Можна застосовувати для цих цілей воду різного ступеня очищеності.

Можуть застосовуватися навіть стічні води. Однак така стічна вода стає придатною тільки після біологічного та механічного очищення.

Придатність стічних вод для зрошування сільськогосподарських культур визначається тими самими показниками дозволеної мінералізації що й при поливі річковими та підземними водами. Однак для якості води важлива не тільки мінералізація води, але і якість самих ґрунтів, рівень їх засолення.

Важливу роль відіграє наявний в зрошувальній воді рівень натрію і його сполук. Для солонцюватих ґрунтів наявність соди не повинна бути вищою від 100 мг/л а для несолонцюватих – 200 мг/л.

Вміст хлору також не дуже добре впливає на якість зрошувальних вод, якщо його у воді більше 300 міліграм на одну літру води.

Вимоги які висуваються до якості води поверхневих джерел водопостачання зумовлені необхідністю  створення нормального середовища для проживання риби.

Напишіть відгук