Search Posts

Боротьба зі шкідниками та хворобами рослин є важливим етапом у отриманні врожаю

Боротьба зі шкідниками та хворобами рослин є важливим етапом у отриманні врожаю. Адже якщо поглянути об’єктивно, то шкідники і хвороби є тими третіми особами, із якими ви ділитесь своїм врожаєм. Однак вони настільки ненажерливі що можуть вам нічого не залишити. Носіями цих хворіб та шкідників є саме насіння рослин а також земля у яку вони посаджені.

Є багато способів боротьби із цими видами лиха. Наприклад насіння помідорів можна протравити у розчині марганцівки протягом пів години, це повинний бути 1% розчин. Є ще кілька факторів які позитивно впливають на вирощування овочів та культурних рослин. Ґрунт повинен бути чистим від бур’янів. Також важливо правильно змінювати насадження на одній земельній ділянці, тобто вони повинні чергуватись.

коли краще садити часник

Ярі культури найменше страждають від шкідників коли їх садити рано, а озимі коли садити пізньою осінню. Найбільше із рослин та овочів піддається впливу шкідників капуста. Адже вона їх приваблює своєю формою. Щоб капуста росла добре, потрібно удобрити ґрунт такою сумішшю як концентрат емульсії – 2-4 грами на 1 л. Також фосфоамідом – 1-2 г на 1 л. А також хлорофосом – 0,2% розчин на 1 літр води.  Цим потрібно обприскувати рослини.

Боротьба зі шкідниками та хворобами рослин також передбачає при появі на капусті гусіні знімання її і скроплення рослини 0,2% розчином карбофосу.

Щоб побороти тлю варто підготувати свою земельну ділянку. Тому треба на межі ділянки зі всіх боків посадити окріп, який стимулює розвиток мух-сирфід, які знищують тлю.

коли садити часник на зиму в Україні

Для того щоб побороти довгоносика який знищує сходи цибулі потрібно цибулю навесні обприскати 0,2% розчином фосфаміду. Боротьба зі шкідниками та хворобами помідорів також передбачає ряд заходів. Бо є дуже багато хворіб помідорів, таких як фітофтороз, чорна бактеріальна плямистість, макроспоріоз. Потрібно розпилювати над помідорами розчином 0,5% цинебу, або хлорокис міді, або 1% бордоську рідину.

Обприскувати потрібно одразу як тільки появилися ознаки хвороби, але тільки не пізніше ніж за 25 днів до початку збору врожаю помідорів. Хвороби огірків також різноманітні, зокрема мучниста роса, антракноз і бактеріоз. Для боротьби з мучнистою росою потрібно обприскати огірки розчином мідного купоросу в розрахунку 5 грам на 10 літрів води. Якщо рослини вже мають вік, то розчин повинен бути 10 грам на 10 літрів води.

Для боротьби з антракозом у огірків та бактеріозом ще можна обприскувати їх 0,08% розчином каротану, або морестану, чи 0,5% розчином хлорокису міді.

Боротьба зі шкідниками такої рослини як горох полягає у знищенні горохової плодожерки, яка відкладає яйця на стручки. Потім личинки згризають горошини. Для того щоб цього не було, потрібно ділянку під горох перекопувати ранньою осінню, сіяти його рано навесні. Також допомагає обприскування гороху тютюновим відваром у суміші із господарським милом.

Для боротьби із шкідниками картоплі треба бути не лінивим і збирати руками колорадського жука, або виростити спеціальних курей, яких привчають до споживання цієї комахи. Також треба подолати фітофтороз картоплі. Треба скосити бадилля пошкоджене цією заразою за 10 днів до збирання врожаю, і спалити десь подалі від городу із картоплею.

Але також можна покропити картоплю 1% розчином бордоської рідини. Для боротьби зі гниллю потрібно просушити картоплю, викинути гнилу і тримати 2-3 тижні в сухому провітрюваному приміщенні. Також шкодить картоплі або бульбі медведка. Вона любить проживати у вологих ґрунтах і добре удобрених перегноєм.

На зиму медведка ховається в землю на глибину 90 сантиметрів. Для боротьби із медведкою потрібно використовувати приманки. Вони складаються із розпареного зерна кукурудзи, пшениці або гарбузового насіння які змішують із соняшниковою олією, а потім із фосфатом цинку. Такі приманки треба розмістити перед посадкою картоплі чи іншої городньої культури. Також можна накласти купи гною на городі і туди сповзеться медведка  бо там тепло, тоді купи забираються а медведку знищується.

Напишіть відгук