Search Posts

Ремонт угорського бетонозмішувача фірми Agrimotor – як правильно його розібрати та поміняти поламані деталі

Як правильно поремонтувати угорську бетономішалку Agrimotor. Бетономішалка угорського виробництва Agrimotor ламається досить часто. Найчастіше доводиться ремонтувати угорський бетонозмішувач об’ємом 155 літрів. Його деколи привозять на ремонт навіть через кілька днів після покупки.

Все залежить від партії поставленого товару та те скільки і як роблять нею бетон. Здебільшого просто бетон з’їдає малу шестерню і відповідно немає зачеплення і бак не крутиться. Як зняти шестерню з угорського бетонозмішувача? Не все так просто як здається. Перш за все потрібно зняти бак апарату.

Щоб зняти бак треба зняти спочатку пластмасові кришки на валу бака знизу, тоді зняти штопорне кільце, для цього є спеціальні круглогубці чи то щипці. Багато людей не знають про штопорне кільце і тупо б’ють по баку молотком, поки не погнуть його але нічого так і не знімуть. Треба пшикнути ведешкою на підшипники і почекати трохи. Тоді поставити угорський бетонозмішувач на бетонну поверхню, тобто щоб було твердо.

Повертаємо бак отвором до землі, беремо бетонозмішувач за руль, піднімаємо догори і стукаємо лапкою до бетону різким ударом. Так робимо разів 5-8. Якщо бак не злітає, то подивіться чи не стоїть він на перекос і чи не клинять відповідно підшипники.Однак якщо і так не йде, то треба відкрутити лапку і трійник із колесами і стукати рамою до бетону. Тоді удар виходить менш пружинистим.

Якщо бак угорського бетонозмішувача не вибивається і при такому варіанті, то тут вже все тяжко. Можете  попробувати розколупати підшипник і вибити із нього кілька кульок. Це досить тяжко, хоча можете попробувати висвердлити якимось спеціальним свердлом. Потім потрібно буде зняти внутрішні обойми двох підшипників із валу, а вони тримаються там на штопорних кільцях.

Далі виникає проблема того, як витягти зовнішні обойми підшипників які залишились у баці. Верхній витягнути порівняно легко, це можна зробити наприклад зубилом, підважуючи і постукуючи молотком по кругу по зубилу. Так обойма вийде. А от з нижньою є проблеми. Можете попробувати такий варіант, як взяти старий круглий напильник, кусок його відрізати і запхати у патрон дриля і таким чином шліфувати нижню обойму. Потім стукати по ній зубилом, щоб вона тріснула.

Тоді чимось пробувати її витягати. Можна скористатись спеціальним знімачем. Однак здебільшого якщо обойма не тріснула при тому як ви вибивали бак, то ви навряд чи її витягнете. Тому  треба вибити обойму  стукаючи по ній зубилом, поки не трісне бляха під нею і обойма не випаде всередину бака. Тоді беремо і заварюємо металеву кришку назад в угорській бетономішалці. Тепер коли ми зняли бак бетонозмішувача, ми можемо проводити ремонт.

Щоб поміняти шестерню, для початку потрібно вибити шпонку, яка знаходиться навпоперек і проходить через вал і через шестерню. Це робиться пробійником. Для початку треба відчистити шестерню від бетону і знайти де знаходиться шпонка. Якщо вона не вибивається пробійником, то можна спробувати висвердлити шпонку. Коли шпонка вибита то треба знімати шестерню.

Це можна пробувати зробити знімачем, однак навряд чи це вдасться, бо все закисає. Тому треба зняти кришку мотора, зняти штопорне кільце із вала, яке тримає шків, і стукати пробійником по валу, щоб шестерня вийшла із іншого боку.

Тоді беремо і ставимо її у тиски і стукаємо пробійником по валу і він таким чином виходить із шестерні. Тоді беремо зачищаємо вал шліфувальним приладом, змащуємо солідолом, ставимо нову шестерню, забиваємо шпонку. Здебільшого одразу треба замінити передні підшипники бо вони забетоновані і розбиті. Їх вибивається якимось металевим стержнем із заплюснутою головкою.

Тут все легко, адже підшипники тримаються у пластмасовій муфті і виходять досить швидко. Далі збираємо угорську бетономішалку назад. З точністю до навпаки. Види підшипників які використовуються при ремонті бетонозмішувача Agrimotor це 6003 на вал шестерні, їх там іде два.

водяні насоси

Далі на вал бака ідуть два підшипники. Це 6006 знизу і 6205 зверху. Не забуваємо ставити над кожним із них штопорні кільця і велике під нижнім. Потім те велике має зайти у паз в баку угорської бетономішалки. Беремо і стукаємо передньою лапкою до землі, і перевіряємо чи не вилітає бак із вала.

Забивати бак потрібно якоюсь дерев’яною колодою, щоб не погнути. Якщо бак не злітає то можна ставити пластмасові кришки. Бетономішалка Agrimotor поремонтована. Можна починати будівельні роботи знову.

2 comments on Ремонт угорського бетонозмішувача фірми Agrimotor – як правильно його розібрати та поміняти поламані деталі

Напишіть відгук