Search Posts

Захист яблуні від шкідників

Яблуня скоро почне цвісти і радувати нас приємним запахом. Все це виглядає гарно, але потім ми бачимо як цвіт яблуні покриває якась павутина і клятий шкідник виїдає цвіт, або заселяється у щойно зароджену зав’язь, виїдаючи її із середини. Потрібно проводити захист яблуні, інакше ми можемо отримати не той врожай яблук, який ми хочемо а значно менший, бо ці непрохані гості вам нічого не залишать.
Я вже писав, що повинна щороку проводитись обрізка яблунь, бо старі гілки мішають ровиватись молодим та й шкідники у них селяться. Дерево яблуня потребує уважного догляду. Хвороби яблунь є різноманітні. Наприклад коли вона цвіте, то покривається павутиною. Ця парша з’їдає цвіт. Для боротьби з нею наскільки я знаю, потрібно зробити спеціальний розчин, яким покропити яблуню. Це 10 літрів води, 120 грам вапна і 100 грам мідного купоросу. Цим розчином треба кропити яблуню, щоб позбутися від парші.
Але мідний купорос напевне не так просто дістати. Тому я думаю, що можна обійтися і самим вапном. Цікаво, чи не спалить це листя, але я не думаю. Ще я знаю, що добре цю паршу можна вигнати за допомогою диму, а щоб його зробити, напевне треба якоїсь мокрої трави, щоб зробити таку собі димовуху. Хоча є і інший спосіб.

вирощування фасолі

Треба взяти старих газет, розвести у воді селітру і намочити ці газети у розчині, потім скрутити і поставити сушити. Таким чином ми не будемо розпалювати вогонь під яблунею який може зашкодити корінню а просто запалюємо папір і кладемо його наприклад у відро. Буде йти густий дим і ми викуримо того ворога яблуні.

Але ми ще не отримаємо омріяний дім і сад. Бо потім вашими деревцями захоче поласувати гусениця чи то гусінь. Для боротьби із гусінню можна застосовувати хімію, але для чого, коли можна значно простіше вивести. Треба нарізати із старого мішка смуг шириною 10 сантиметрів .

Потім беремо і десь на висоті одного метра намотуємо спочатку одну смугу довкола стовбура, потім поверх неї наступну  і так далі, поки не утвориться широкий обруч, десь шириною сантиметрів 20 кругом стовбура дерева.
Таким чином гусениці буде тяжче вилізти на нашу яблуню і з’їсти листя, а тому наша боротьба із гусеницею буде переможною. Також варто деколи стрясати гусеницю із дерева, якщо вона там уже є. Ще є так звана плодожерка і черв’ячки які сидять у яблуку. Треба щодня стрясати яблука і годувати корові, їсти самому або закопувати глибоко у землю, бо коли яблуко паде то цей черв’як вилазить далі на дерево за наступною жертвою.
Цього року планую це все втілити у життя і отримати омріяний сад, де буде цвіт яблуні  без всякого паразита і шкідника. Також проти шкідників допоможе такий догляд за яблунями, як здирання старої кори, під якою можуть зимувати паразити а потім вилазять і їдять яблука і листя яблуні.

Напишіть відгук