Search Posts

Обрізання дерев

Навесні важливою справою є обрізання дерев. Тут я опишу обрізання фруктових дерев. Ця діяльність є однією із ключових дій при догляді за садом. Коли настає осінь то із яблунь а також інших дерев опадає листя і сік іде в коріння. Отже настає час обрізання дерев. Обрізання можна робити аж до весни.

Як їх обрізати?  Для цього потрібні пилка і драбина. Вилізаєм на драбину і обрізаєм всі гілки які виросли за рік. Це здебільшого рівні довгі прутики. Із них користі великої немає, тому їх треба обрізати. Далі можна пообрізати всі зайві гілки, які лізуть одна на одну. Це я кажу про таку процедуру, як обрізка яблуні. Молоді гілки можна залишити, якщо старі висохли або хворі і тому їх треба замінити. Також не варто обрізати ті гілки, які плодоносять. 

Розвиток садівництва має давню історію, але нічого тут нового придумати вже напевне неможливо. Ось я на кількох піддослідних деревах: яблуні і двох сливах проводжу експеримент: я обрізаю всі гілки які ростуть уверх на певній висоті а залишаю ті, які ростуть у боки. Таким чином я хочу щоб дерево не було вище 3 метрів.

догляд за яблунями

Вирощування яблунь напевне так і повинно починатися: із формування крони дерев. А то вигудить така висока яблуня і потім не знаєш, як зірвати із верха яблука. Правда айва, із якою я таке робив, уже висохла. У неї дуже міцна деревина. Ще я вирощую подібним способом абрикос, але це роблю ще із того часу, коли він був маленькою щепою.
вібраційні водяні насоси
Після років експерименту  гілки дерев почали рости у боки. Хоча садівництво яблунь починається не із цього, а із щеплення її на дичці — дикій  грушці. Цього року я також почав новий експеримент а саме схрещення абрикоса і сливи — прививка абрикоса на сливу.
Застосовувалися різні типи щеплення: свердлення стовбура і вставляння тули щепи, щеплення під кору і щеплення у зрізану гілку. Поки що бачу, що прийнялася щепа під корою, а інші щепи поки що не дають ознак життя. Може згодом ще проростуть. Правильне ведення садівництва може давати непоганий врожай фруктів, яких можна їсти при правильному зберіганні цілу зиму.

Напишіть відгук