Search Posts

Цибуля ріпчаста

Цибуля це досить давня овочева культура, яку вживали в харчування ще в Древньому Єгипті. На даний момент існує близько 400 видів цибулі. Однак існують тільки такі сорти цибулі, які застосовують у харчування: цибуля ріпчаста, шалот, батун, шніт, порей. Ще можна виділити індійську цибулю, ведмежу цибулю, багатоярусну.

Цибуля ріпчаста це дворічна рослина, яку використовують в їжу незалежно від того, на якій стадії розвитку вона знаходиться. Спочатку вживають листя цибулі ріпчастої, потім вже можна їсти дрібні цибулини. Технологія вирощування ріпчастої цибулі має кілька способів: посадити цибулю сіянку, посадити насіння безпосередньо у грунт, посадити розсаду.

Цибуля сіянка це дрібні цибулини які вирощують із насіння для саджання. Вирощування цибулі із насіння це терпеливий процес.  Для того щоб виростити цибулю сіянку, потрібна невеличка площа землі, приблизно 2 метри квадратні. Добре треба її підготувати. Цибулю сіянку вирощують після картоплі-скороспілки, ранньої капусти, огірків. Восени треба ділянку перекопати і удобрити гноєм у розрахунку 1 відро на метр квадратний.

технологія вирощування гороху

Весною потрібно знову перекопати ділянку. При цьому треба внести добрива — аміачної селітри приблизно 20 грам на метр квадратний.  Насіння цибулі ріпчастої  перед тим як садити, протягом 2-3 діб змочують у воді. А потім 10 годин у розчині марганцівки  1 грам на літр води. Коли садити цибулю? Посадка  цибулі сіянки проводиться у другій половині травня.  

Як садити цибулю? Треба садити рядами у яких 3 маленьких рядки. Відстань між рядками у великому ряді становить 20 сантиметрів, між рослинами в ряді 14 сантиметрів.  Сіянку треба садити так, щоб вона була накрита шаром землі товщиною 1 сантиметр. На перших порах ріпчасту цибулю треба поливати. Треба поливати цибулю хоча б кожні 8 днів. Однак якщо посуха то треба поливати частіше.

Вирощування цибулі ріпчастої із насіння. Цей спосіб більше підходить для місцевостей із теплим кліматом. Треба насіння яке перед тим вимокло у воді, і можливо вже пустило паростки, висадити на відстані 20 сантиметрів між рядами. Потім треба проріджувати таку цибулю, бо вона росте густо.

Вирощування цибулі ріпчастої з розсади. Цей спосіб може бути найпродуктивнішим серед всіх інших. Розсаду потрібно садити в першій половині травня. Потрібно обрізати коріння чибулі до довжини 4 сантиметрів і обмочити розсаду у суміші глини та перегною. Розсаду ріпчатої цибулі садять у рівчики глибиною 6 сантиметрів. Також туди варто внести перегній шаром 1 сантиметр, полити водою, а вже потім розкласти розсаду.

Відстань між рівцями повинна бути десь приблизно 22 сантиметри, між самими рослинами 6 сантиметрів. Догляд за цибулею посадженою таким чином не відрізняється від догляду за рештою цибулі. Коли треба копати цибулю ріпчасту? Це треба робити, коли її листя пожовкло і лягло на землю. Це робиться десь у середині серпня, залежно від кліматичних умов вашої місцевості. Вирощування цибулі закінчилось і тепер її треба викопати із землі.

Потім викопаний врожай залишають сохнути на сонці 5 днів. Потім обрізають листя, залишаючи тільки 5 сантиметрів. Потім знову цибулю сушать десь у закритому приміщенні. Досить добре для цього підходить горище. Потім ріпчасту цибулю починаємо вживати у їжу.

Напишіть відгук