Search Posts

Багатоярусна цибуля

Багатоярусна цибуля це багатолітня рослина. Вона має досить специфічний вигляд. Замість квіток у цієї багатоярусної цибулі  утворюються повітряні цибулини. Вони всередині порожнисті. Серед них також виростають стеблини, які також утворюють на наступному ярусі іще один шар повітряних цибулин. От тільки вони вже менші.

Скільки ж тих ярусів утворює цибуля? Їх може бути 2,3 а деколи і цілих чотири поверхи. Розміри найбільші на нижньому поверсі. Там вони мають розміри 2-3 сантиметри, якщо міряти по діаметру. Вага досягає десь грамів десять. На верхньому поверсі цибулинки багатоярусної цибулі дуже малі, завбільшки із зерна пшениці. Верхній поверх використовується як насіння цибулі.
Нижній  ярус використовують для їжі.


Вирощування цибулі починається із того, що цибулини із верхнього ярусу садять у ґрунт у липні-серпні. На другий рік ми отримуємо сходи багатоярусної. З кожної посадженої цибулини виходить непоганий  врожай: більше 15 листків. Висота їхня становить 25-40 сантиметрів. На цьому кущі виростають не менше трьох пагонів, на яких ростуть ці так звані повітряні цибулини. Ще крім того у корені також виростає цибуля.

Для того щоб отримати багато прикореневих цибулин, багатоярусну цибулю саджають багатострічковими рядами. Відстань повинна бути така сама, як і тоді, коли ми саджаємо цибулю ріпчасту. Якщо садити її густо, то ми отримаємо тільки листя, і зовсім мало цибулин у корінні.

Напишіть відгук